Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

‘Koronavirusi merr moshat e treta’, Dom Gjergj Meta jep mesazhin prekës krah prindërve: Jam i ngushëlluar…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

954065e01f46d87a4fdc9bc16eedf23a

Ipeshkvi i Dioqezës së Rreshenit, Dom Gjergj Meta ka deklaruar pas statiskave të shumta, ku kanë rezultuar se viktimat më të mëdha të koronavirusit janë moshat e treta.

Ai ka publikuar në “Facebook” një foto, në të cilën shfaqet mes dy prindërve dhe shprehet se këto fakte nuk janë ngushëlluese.

Dom Gjergj Meta thotë se ndihet i ngushëlluar kur i ka pranë dhe mund t’i përqafoj.

Postimi i plotë:

“Janë të moshës së tretë ata që vdesin nga koronavirusi” – thuhet shpesh në këto ditë, si të ishte një fakt ngushëllues.

Aspak nuk është ngushëlluese kjo gjë. Unë jam i ngushëlluar kur i kam pranë dhe mund t’i përqafoj …

Mos t’i rrezikojmë të dashurit tanë.

P.S. Fotoja është ilustruese …

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img