Hapësire reklamuese

Bota

Koronavirusi merr jetën e të riut shqiptar në Nju Jork, ishte në moshë të re dhe atlet i fuqishëm në ekipin e futbollit në shkollën e tij

Shkruar nga Newsbomb
Andre Ljuljovic

Një shqiptaro-amerikan ka ndërruar jetë në Nju Jork ditën e djeshme, duke shënuar rastin e parë të një shqiptari që ka humbur jetën nga coronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Andre Ljuljovic, raportohet nga mediat shqiptare në SHBA, është djalë emigrantësh shqiptarë dhe ishte I ri në moshë. Tetorin e vitit të kaluar, ai u martua me Janet Gazivoda.

Përveç familjarëve dhe miqve, vdekja e tij ka pikë lluar edhe komunitetin e shkollës së mesme, në Archbishop Stepinac, në White Plains, ku e kanë njohur si nxënës e si atlet të fuqishëm në ekipin e futbollit amerikan të shkollës.

Shumë miq të tij janë shokuar nga humbja e papritur dhe po e kujtojnë në rrjetet sociale në internet.

Westchester, zona ku ndodhet White Plains, ka qenë një nga vatrat e para kryesore të përhapjes së koronavirusit, në New York.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese