Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Koronavirusi ka më shumë se tre simptoma, studimi më i ri ZBULON shenjat e tjera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ced499540ca48fb129d50385c85a1a24

Lista zyrtare e simptomave të koronavirusit mund të ndryshojë, pasi një studim zbuloi kolla, humbja e shijes dhe erës, si dhe ethet nuk ishin shenjat e vetme të sëmundjes.

Studimi i një milion njerëzve në Angli, zbuloi se pacientët e infektuar gjithashtu kishin të ngjarë të vuanin nga dhimbje koke, dhimbje muskulore, të dridhura ose humbje të oreksit.

Por, rregullat aktuale të Testit dhe Gjurmimit nënkuptojnë se njerëzit që vuajnë vetëm nga ato simptoma nuk do të jenë në gjendje të bejnë një test dhe për këtë arsye mund të mos izolohen. Tamponët janë të rezervuar për njerëzit me ethe, kollë të vazhdueshme ose humbje të nuhatjes ose shijes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img