Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Koronavirusi anulon Panairin e Librit në Leipzig, drejtoresha e Librit sqaron se ç’do bëhet me axhendën e diskutimeve (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fabf69720595fe38c9fbf5c321d0dcce

Panairi i Librit në Leipzig është një nga aktivitetet e shumtë që u anulua këtë vit për shkak të koronavirusit i cili është përhapur thuajse në të gjithë botën.

Lajmin e bën të ditur drejtoresha e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit, Alda Bardhyli.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Bardhyli thotë se Panairi i Librit në Leipzig anulohet për shkak të koronavirusit, dhe se puna për ta bërë librin shqip pjesë të diskutimeve ndërkombëtare do të vijojë me të tjera ngjarje kulturore. 

Statusi i Alda Bardhylit

Një nga ngjarjet më të rëndësishme në botën e librit; Panairi i Librit në Leipzig këtë vit nuk do të mbahet; për shkak të situatës të krijuar me Coronavirus. Shqipëria kishte këtë vit një program bashkëkohor duke u bërë pjesë e diskutimeve globale të botës së librit nën kujdesin e QKLL.
Por puna për ta bërë librin shqip pjesë të diskutimeve ndërkombëtare, vijon për të tjera ngjarje kulturore…

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img