Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Infektohen me Covid-19 princi dhe princesha e Suedisë

Lajme të ngjashëm

Pandemia e Covid-19 ka treguar edhe njëherë se nuk kursen askënd.  

Së fundmi, virusi famëkeq është “futur” në mbretërinë e Suedisë, pasi kanë rezultuar mbartës të Covid-it, princi i kurorës Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princesha Sofia.

Një ditë më parë, çifti të cilët kanë dy fëmijë shfaqen simptoma të ngjashme me Covid-19 dhe pas testit mësuan se janë të infektuar.

Çifti mbretëror është izoluar së bashku me dy fëmijët e tyre, princat Aleksandër, katër vjeç dhe Gabriel, tre vjeç. 

Gjithashtu janë duke u testuar për koronavirus dhe anëtarët e tjerë të familjes mbretërore si mbreti Carl XVI Gustaf, mbretëresha Silva, Princesha Victoria dhe Princi Daniel.

Më shumë