Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

“Korça po voton për PD, janë orët e fundit të Ramës”, televizionet i heqin sinjalin Salianjit: Po bën politikë, deri në 19:00 flasin shqiptarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi politik i PD në Korçë, Ervin Salianji ka folur për mediat sot në orën 14:30 ku nuk ka nguruar të japë dhe mesazhe politike.

Ai tha se “Korça masivisht po voton për PD dhe se këto janë orët e fundit të sektit të Rilindjes”. Mirëpo deri në orën 19:00 nuk lejohet të bëhen jepen mesazhe dhe të bëhen thirrje politike, pasi duhet të mbyllet procesi i votimit.

Disa televizione që po e transmetonin “live” Salianjit, ia kanë ndërprerë sinjalin.

Ervin Salianji: Ka një vrull të qytetarëve në çdo cep dhe në çdo qendër të votimit sepse duan ndryshimin, kjo qeverisje i ka varfëruar dhe diskriminuar. Në çdo qendër procesi po ecën me qetësi ashtu si i takon Korçës dhe qytetarisë korçare. Ne i bëjmë thirrje për qetësi dhe pjesëmarrje masive. Janë orët e fundit të qeverisë Rama dhe sektit të tyre rilindas. Qarku i Korçës po voton masivisht për PD, i bëjmë thirrje të gjithëve të dalin të votojnë.  

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img