Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Korça në ‘SHTETRRETHIM’, ‘SHQIPONJAT’ , policia Kriminale dhe ajo e Rendit kontrolle të rrepta në çdo cep të qytetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

687c2ae238a7fb9afdd434b46acd22f9

Policia e Shtetit ka zbarkuar në Korçë, ku po kryhen kontrolle të rrepta për të vënë në pranga kriminelë dhe persona të kërkuar nga ligji.

Agjentët e drejtorisë dhe të komisariatit të Korçës kanë vijuar kontrollet për armëmbajtje pa leje, për persona të shpallur në kërkim dhe për lëndë narkotike.

Kontrollet pritet të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, në kuadër të masave parandaluese të transportit të paligjshëm të emigrantëve.

Forcat “Shqiponja”, policia Kriminale dhe ajo e Rendit kanë kryer kontrolle mjetesh dhe personash të dyshuar se mund të jenë të përfshirë në vepra kriminale.

Atentatet e ndodhura ditët e fundit kanë rritur vigjilencën e efektivëve ët policisë, që kanë nisur kontrolle të shumta në çdo qytet për të kapur autorët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img