Korça në ‘SHTETRRETHIM’, ‘SHQIPONJAT’ , policia Kriminale dhe ajo e Rendit kontrolle të rrepta në çdo cep të qytetit

Publikuar tek: aktualitet, më 19:05 17-09-2020 Korça në ‘SHTETRRETHIM’, ‘SHQIPONJAT’ , policia Kriminale dhe ajo e Rendit kontrolle të rrepta në çdo cep të qytetit Ilustruese

Policia e Shtetit ka zbarkuar në Korçë, ku po kryhen kontrolle të rrepta për të vënë në pranga kriminelë dhe persona të kërkuar nga ligji.

Agjentët e drejtorisë dhe të komisariatit të Korçës kanë vijuar kontrollet për armëmbajtje pa leje, për persona të shpallur në kërkim dhe për lëndë narkotike.

Kontrollet pritet të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, në kuadër të masave parandaluese të transportit të paligjshëm të emigrantëve.

Forcat “Shqiponja”, policia Kriminale dhe ajo e Rendit kanë kryer kontrolle mjetesh dhe personash të dyshuar se mund të jenë të përfshirë në vepra kriminale.

Atentatet e ndodhura ditët e fundit kanë rritur vigjilencën e efektivëve ët policisë, që kanë nisur kontrolle të shumta në çdo qytet për të kapur autorët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e Bujar Çelës, policia kontrolle të rrepta në pika kyçe, në Elbasan shoqërohen 6 persona
Denoncimi i qytetarit: Policia asgjëson hashashin, pastaj mbushin dhe marrin edhe nga një thes për vete (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011634826660156
array(1) { ["section"]=> string(116) "korca-ne-shtetrrethim-shqiponjat-policia-kriminale-dhe-ajo-e-rendit-kontrolle-te-rrepta-ne-cdo-cep-te-qytetit-220736" }