Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kopshtari bën veprimin heroik, rrezikon jetën për të shpëtuar qenin (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

454a902dcbcc75a28290e07a076c6451

Një kopshtar ka ndërmarrë aktin heroik duke rrezikuar kështu veten e tij për të shpëtuar një qen që kishte mbetur i bllokuar në një digë të mbushur me ujë në Afrikën e Jugut.

Qeni ishte përpjekur të ndiqte pronarin e tij, por përfundoi në ujërat e digës, mirëpo arriti të ngjitej në një shkëmb dhe të priste për ndihmë.

Kalimtari James Stewart, 65 vjeç, i cili ishte jashtë për një shëtitje me gruan, pa qenin e shkretë dhe u hodh në veprim duke marrë një litar.

Ai thirri kopshtarin e fqinjit të tij, Amos Ndlovu, 35 vjeç, i cili po priste barin dhe e pyeti nëse do të hidhej në ujë për të shpëtuar qenin. Po ju a do e bënit diçka të tillë?

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img