Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

“Konvikti 2”, finalizohet operacioni: Ja kush është shpërndarësi i drogës së studentëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia finalizon operacionin anti-drogë, të koduar Konvikti 2. Vihet në pranga nga Policia shpërndarësi i lëndës narkotike shtetasi:Ardian Velaj, 25 vjeç, banues në Vlorë.

Policia bën me dije se në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, sshtetasi i mësipërm shpërndante lëndë narkotike pranë ambienteve të qytezës; Studenti Vlorë. Menjëherë u bë e mundur kapja dhe arrestimi i tij në flagrancë në lagjen “Boletini” brenda ambienteve të qytezës Studenti.

“Gjatë kontrollit fizik që i është bërë këtij shtetasi, Policia ka gjetur të fshehur në trup rrerh 14 GR (gram) lëndë narkotike të llojit Cannabis e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Sqarojmë se Ardian Velaj, ka qenë i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale, për Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”, bën me dije policia e Vlorës.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img