Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Kontrolli i RENEA-s në Laç, arrestohet një person, i sekuestrohet pistoleta (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

603900b5baae59bf00164cb2a310a48c

Ditën e sotme RENEA ka zhvilluar një operacion blic në Kurbin, ku janë kontrolluar disa lokale në të cilët dyshohej se rrinin persona të armatosur.

Sipas raportimeve të fundit mësohet se policia ka arrestuar Cen Karriçin, i cili u kap brenda një lokali me pistoletë me vete.

Gjithashtu po bëhen kontrolle edhe në disa banesa pasi dyshohet se autorët e vrasjes së Shkëlzen Kastratit, janë fshehur në atë zonë. Në kërkim në lidhje me këtë ngjarje janë katër persona, Alber Zaja, Elmir Tufa, Elson Xheçuka dhe Roland (Silvio) Cara.

Dy prej autorëve në fjalë dyshohet se janë në Laç, ndërsa dy të tjerët dyshohet se janë larguar drejt Kosovës.

Më shumë

spot_img