Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Kontrollet për drogë, Policia monitoron nga ajri gjithë qarkun Berat

spot_img

Lajme të ngjashëm

e1de22370aa7fbac862244643fa8ad33

Me qëllim evidentimin dhe paranadlimin e zonave ku kultivohen lëndë narkotike Policia e Shtetit po vjion operacionet e monitorimit nga ajri të të gjithë zonave ku dyshohet se mund të ketë paracela me lendë narkotike.

Në këtë kuadër policia ka vijuar monitorimet edhe në qarkun Berat ku ka fotografuar nga ajri zona të thella malore dhe kodrinore ku mendohet se mund të kultivohet lëndë narkotike. Në njoftimin e policisë thuhet se nga kontrolli i deritanishëm nuk është zbuluar asnjë parcel e ekultivuar me lëndë narkotike.

Njofftimi i policisë:
Policia e Beratit, Plan Operacional për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Monitorim nga ajri dhe toka. Sot në qarkun e Beratit ka nisur monitorimi nga ajri me anë të helikopterit, për kontrollin e territorit. Krahas monitorimit nga ajri, vijon kontrolli i imtësishëm i territorit nga toka.

Gjatë ditës së sotme u  monitorua dhe u kontrollua zona e fshatrave: Osmëzezë, Sinjë, Plashnik, Tërpan dhe Roshnik. Gjithashtu u monitoruan dhe kontrolluan edhe disa zona të rrethit të Skraparit. Gjatë monitorimit dhe kontrollit të zonave me risk nuk u evidentua  asnjë parcelë e kultivuar. Operacioni i monitorim -kontrollit të territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike do vijojë edhe në ditët në vazhdim nga ajri dhe toka.

 


video-1496759051 by newsbomb-al

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img