Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Kontrolle të befasishme në Tiranë, Policia “blindon” rrugët e kryeqytetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Tiranës është duke zhvilluar kontrolle të shumta në kryeqytet.

Bëhet me dije se komisariatet në varësi të DVP Tiranë, Forcat e Posaçme “Shqiponja”, Forcat Operacionale, dhe Policia Rrugore janë duke zhvilluar kontrolle të shumta në kryeqytet, për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo me lëndë narkotike, për kapjen e personave të shpallur në kërkim, atyre që qarkullojnë me automjete me xhama të zinj të pacertifikuar apo që drejtojnë mjetet nën efektin e alkoolit, në gjendje të dehur ose nën efektin e drogave.

“Vijojnë kontrollet në kryeqytet, nga të gjitha strukturat e DVP-së, për rritjen e parametrave të sigurisë.

Komisariatet në varësi të DVP Tiranë, Forcat e Posaçme “Shqiponja”, Forcat Operacionale, dhe Policia Rrugore janë duke zhvilluar kontrolle të shumta në kryeqytet, për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo me lëndë narkotike, për kapjen e personave të shpallur në kërkim, atyre që qarkullojnë me automjete me xhama të zinj të pacertifikuar apo që drejtojnë mjetet nën efektin e alkoolit, në gjendje të dehur ose nën efektin e drogave. Kontrollet do të vijojnë në të gjithë qarkun” njofton policia.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img