Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Kontenierët me mbetje kimike në Shqipëri, flet për herë të parë Arben Ahmetaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka folur sonte për herë të parë për 1300 kontenierët me mbetje kimike që supozohen se janë futur në Shqipëri.

I ftuar në emisionin “Të bësh ekonomi” në News24, Ahmetaj tha se lajmi për konteinerët është sajesë.

Po ashtu mohoi që të jetë bërë tranzit i lëndëve kimike nga Italia në Maqedoni përgjatë vitit 2016.

“Ka një përgjigje nga inteligjenca e doganave italiane për ato shqiptare se nuk ka tranzit të lëndëve të rrezikshme nga Italia në Shqipëri. Është kryer kontrolli edhe me Maqedoninë, dhe ka rezultuar vetëm një kamion me mish nga Uruguai dhe është kthyer mbrapsht”, shtoi më tej Ahmetaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img