Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Në konteinerin e “BANA KING” mungonin 49 arka, Artan Hoxha: Ka pasur rreth 800 kg kokainë, pse nuk e merr në dorë SPAK?!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur Artan Hoxha ka folur sot për konteinerin me banane të kompanisë “BANA KING”, i cili u gjet i pa plumbosur në Portin e Durrësit dhe pa 49 arka që dyshohet se kanë qenë me kokainë.

Gazetari tha se nga konteineri mungojnë 49 arka, por që askush nuk ka shkuar të vjedhë banane, por drogën që ndodhej në të. Sipas tij 49 arkat e zhdukura mund të ishin me 830 kg kokainë.

“Një të njëjtën ditë ka ndodhur dhe kokaina dhe kjo ngjarja që ka të bëjë me pasojat që vijnë nga trafikimi i dorëgës.

Ne sot po vuajmë narkotrafikun dhe pasojat e tij. Një konteiner ka mesatarisht 1200 arka. I ka ndodhur të njëjtës kompani që i ndodhi edhe në 29 dhjetor. Ata që janë kapur janë bishti kavallit. Është përodur e njëjta mnyrë. Edhe për ngjarjen në dhjetor nuk e hetoi SPAKU po ia çoi Prokurorisë  së Durrësit.

Në dhjetor 1 ton e 21 kg u tha se na e morën. Tani u përsërit sërish. Kamioni u grabit se ato vijnë me numër. Kjo ngartesë mungojnë 49-60 arka, që do të thotë me 49 rreth 800 kg e 30 gram kokainë. Kjo sasi që është marrë. Ka një vlerë në treg të 85 milionë euro. 23 milion euro. Unë dyshoj se është e njëjta dorë dhe linjë me atë të dhjetorit.

Kush po e kontrollon portin e Durrës dhe kush janë të filtruarit brenda policisë. Nuk erdhi njëri që të grabis banane. Nuk është çështje policësh, nuk ka ca bën më policia” tha Hoxha.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img