Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Kontaktoi një person të prekur me Covid-19, vetëkarantinohet Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov është detyruar të karantinohet pasi ka kontaktuar me një person, i cili rezultoi pozitiv në testin e Covid-19.  

Lajmi është bërë i ditur nga diplomacia ruse. Në njoftimin e saj për shtyp, thuhet se Lavrov do të qëndrojë në izolim për shkak të kontaktit me një pacient me koronavirus.

Ministria specifikon se vizitat dhe takimet e planifikuara më parë shtyhen për një datë të mëvonshme, duke shtuar se Lavrov ndihet mirë.

Rusia po përballet me një numër të lartë të infektuar nga koronavirus.

Ajo është në vendin e katërt në botë përsa i përket numrit të rasteve të regjistruara, me një total prej 1 547 774 infektimesh dhe 26 589 vdekjesh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img