Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

Kontabilist të “SHELL”, drejtor bankash dhe të “BANKERS”/ 10 të huajt që marrin deri në 65 milionë lekë/muaj në Shqipëri

Lajme të ngjashëm

Publikimi i të dhënave personale nuk ka kursyer as shtetasit e huaj që punojnë në Shqipëri. Newsbomb.al po publikon emrat e 10 të huajve që punojnë në vendin tonë në pozicione të ndryshme pune, kryesisht në sektorin privat dhe që marrin mbi 65 milionë lekë në muaj.

Qeveria ka reaguar duke theksuar se nga analizat paraprake nuk rezulton të ketë asnjë “eksport dixhital të databazës së pagave për periudhën janar-prill 2021.” Referuar reagimit zyrtar, databaza është e ndryshme nga ajo që përdor Ministria e Financave dhe nuk përmban fushën “Emri i Plotë”.

Më poshtë po publikojmë 10 të huajt më të paguar në Shqipëri sipas databaset të publikuar, të cilët punojnë në disa kompani si “Shell”, drejtor bankash, drejtora dhe specialist në “BANKERS”,  etj.

  1. Michael Smith – 6,555,621.00 “Shell Upstream Albania B.V” – Kontabilist
  2. Anthonie Frens – 4,732,187.00 “Shell Albania Block 4 B.V.” – Administrator
  3. Peter Francis – 4,503,007.00 – BRUNEL ENERGY EUROPE B.V. – Menaxher projektesh
  4. Bozhidar Todorov – 4,474,258.00 – Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania – Drejtor i pergjithshem ne ndermarrje
  5. Christian Canacaris – 4,368,654.00- RAIFFEISEN BANK SH.A- Drejtor i pergjithshem ne ndermmarje
  6. Zeljko Mirnic – 4,225,600.00 – COCA-COLA BOTTLING SHQIPËRIA – Drejtor në shërbimin tregtar
  7. Denis Kelleher – 4,078,912.00 – Shell Upstream Albania B.V – Inxhinier shpim puse nafte dhe gazi
  8. Silvio Pedrazzi – 3,916,195.00 – INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA – Drejtor shërbime finance
  9. Marcus Barraclough – 3,797,811.00 -Shell Upstream Albania B.V – Inxhinier shpim puse nafte dhe gazi
  10. Terry Adams – 3,693,590.00 – BRUNEL ENERGY EUROPE B.V. – Menaxher kantieri

Më shumë