Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Kongresmenët amerikanë në zyrën e Bashës, ja mesazhet e rëndësishme për të

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur prej pak minutash takimi i liderit të Opozitës Lulzim Basha më 6 kongresmenët amerikanë. Takimi do të ketë si temë bazë situatën e tensionuar politike në vend. Raportohet se kongresmenët kanë mbërritur në ambjentet e selisë blu dhe janë duke zhvilluar takimin me kreun e PD, Basha.

Delegacioni i Kongresit Amerikan përbëhet prej Kryetarit të Komisionit të Ligjeve z. Bob Goodlatte, z. Steve King, z. Dave Trott, z. Matt Gaetz, z. Peter DeFazio, z. David N. Cicilline si dhe prej Ambasadorit të SHBA në Tiranë z. Donald Lu.

Më herët kongresmenët janë takuar me presidentin Bujar Nishani, dhe aktorë të rëndësishëm të politikës në vend.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img