Kongresi i PS, zbardhet rendi i ditës, Fatos Nano i pranishëm

Publikuar tek: politike, më 19:30 18-03-2016 Kongresi i PS, zbardhet rendi i ditës, Fatos Nano i pranishëm

Është zbardhur rendi i ditës i kongresit të Partisë Socialiste që do zhvillohen nesër më 19 mars. Takimi do të hapet nga fjala e kryetarit të partisë, Edi Rama, për t’u ndjekur nga fjala e Gramoz Ruçit për anëtarësimet e reja.

Diskutimet do të vijojnë me raportin e Komisionit të Garancive Statutore dhe ndryshimeve për përmirësimin e statutit.

Në pikën e fundit, parashikohet zgjedhja e organeve drejtuese qëndore të Partisë Socialiste.

Ndërkohë, mësohet se i pranishëm në Kongres do të jetë edhe ish-kryetari Fatos Nano.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095901489257812
array(1) { ["section"]=> string(65) "kongresi-i-ps-zbardhet-rendi-i-dites-fatos-nano-i-pranishem-35446" }