Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kongresi i PS në Durrës, Basha ironizon nga çadra: “Po jepen ‘live’ çmimet “Oscar”, ja kush i merr”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërsa po zhvillohet në Durrës Kongresi i PS, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ironizuar nga çadra e opozitës.

Këtë event Basha e ka ironizuar duke e cilësuar si një ceremoni e ndarjes së çmimeve “Oscar”.

“9 maji është dita kur kupola politike e republikës së vjetër ka shpallur ceremoninë e cmimeve Oscar, po jepen live në Durrësin e Vangjush Dakos ku luhet prej 4 vitesh teatri i shëmtuar kriminal, betonizimit si kudo në Shqipëri. Republika e vjetër në gramat e fundit po ju dhuron shfaqje të shëmuar hipokrize shqiptarëve. Ka zgjedhur ditën e Europës si për të na kujtuar kontrastin bardh e zi që qëndron mes atyre që erdhën në pushtet aleanca për Shqipërinë europjane dhe u faktuan si aleanca antieuropiane e 27 viteve pluralizëm. Tani japin dekorata e statujave njëri tjetrit, nuk e di kush e mori Oscar për luftën kundër krimit të organizuar Sajmir Shullazit, ai që përdori makinën e tij për trafikun e drogës, apo Fatmir Xhafaj, njeriu i faktuar si torturues dhe të rinjëve dhe rejave të Krujës, si persekutor për sigurimin e shtetit”, tha Basha, ndërsa përmendi i edhe ministrin e Financave, Lindita Nikollën për arsimin, apo ish ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Më shumë

spot_img