Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Kongresi autorizon të afërmit e viktimave të 11 shtatorit të padisin Riadin

spot_img

Lajme të ngjashëm

7ed2d9ddbbcd59e2cbaebf9dcfdd9f03

Familjet dhe të afërmit e viktimave të atentateve të 11 shtatorit 2001, që të dielën është 15 vjetori, mund të padisin në drejtësinë amerikane vendt e huaja si Arabia Saudite, sipas një ligji që u miratua sot nga Kongresi i SHBA-së.

Në fakt 15 nga 19 autorët e këtyre atentateve ishin me origjinë nga Arabia Saudite.

Ky tekst, i kontestuar nga Riadi, duhet të ratifikohet nga presidenti amerikan, që kishte shprehur që më parë kundërshtimin e tij ndaj një mase të tillë pasi bie në kundërshtim me parimin e imunitetit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img