Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Konflikti PS-LSI, flet për herë të parë Ilir Meta: Kjo është zgjidhja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjendje tensioni është krijuar mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim pas deklaratave bombastike bërë nga ministri Lefter Koka dhe kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili.

Zërat madje flasin për një ndarje të koalicionit por kreu i LSI Ilir Meta ka dhënë sot një zgjidhje në takimin me strukturat e njësisë 5 në Tiranë.

“Zgjidhja institucionale me përgjegjshmëri të plotë dhe jo retorikat konfliktuale politike, fajësuese dhe shfajësuese, do ta çojnë angazhimin tonë për forcimin e shtetit ligjor dhe sundimit të ligjit në vend në nivele të reja, shumë më të larta dhe të qëndrueshme. Ky është vizioni dhe kjo është përgjegjshmëria e Lëvizjes Socialiste për Integrim”, ka deklaruar Meta.

Duket se kjo është sërish një thirrje për “qetësi dhe dashuri” e kryetarit të LSI.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img