Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Konflikti për pronësinë, banorët përplasen me policinë, nuk lejojnë shëmbjen e murit (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

c2e8b1431d96af931161ebfe90e7b6af

Në qytetin e Sarandës ditën e sotme fadromat e IKMT-së kanë shembur një ndërtim pa leje.

Bëhet fjalë për një mur ndarës mes dy pronave që nga banorët pretendohet se është me leje ndërsa nga instancat shtetërore është pretenduar e kundërta dhe për këtë arsye është prceduar më shëmbjen e murit. Në videon e publikuar banorët konfontohen me forcat e policisë të ndodhura në terren dhe tentojnë që të bllokojnë fadromën.

Më poshtë videoja:

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img