Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Konflikti Izrael – Palestinë, provokon “Charlie Hebdo”: Më në fund e gjetëm jetën e mëparshme në botën tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej ditësh Izrali dhe Palestina po përballen në një konflikt të armatosur, ku të dyja palët kanë përdorur edhe raketat në drejtim të njëra tjetrës.

Teksa dhjtetëra të pafajshmë humbin jetën në këto luftime, revista satirike franceze “Charlie Hebdo” ka provokuar me disa foto, ku ironizon konfliktin mes dy vendeve.

“Jepet me qera” shkruhet për kullën e vendosur në Palestinë, por të rrëzuar nga raketat izraelite, ku humbën jetën disa qytetarë.

Në një foto tjetër ku një qytetar mban në krah fëmijën e tij të plagosur, revista ironizon duke shkruar “më në fund e gjetëm jetën e mëparshme në botën tjetër”.Screenshot 8 18
Screenshot 9 14

Më shumë

spot_img
spot_img