Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Konflikti Izrael-Palestinë, Papa Françesku: Lufta nuk mund të sjellë paqe! I jepni fund dhunës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Papa Françesku pas lutjes së të dielës në Vatikan, ka bërë apel që palët në Lindjen e Mesme të ndalojnë sulmet ndaj njëra-tjetrës.

Papa tha: “Pyes veten: kjo urrejtje dhe hakmarrje, çfarë do të sjellë? A mendoni vërtet se mund të ndërtojmë paqe duke shkatërruar tjetrin?

Mes të tjerash ai shtoi se: “Në emër të Zotit, i cili krijoi të gjitha qeniet njerëzore të barabarta në të drejtat, detyrat dhe dinjitetin dhe janë thirrur të jetojnë si vëllezër, unë apeloj për qetësi dhe t’i jepet fund dhunës”.

Sulmet ajrore izraelite kanë goditur qytetin e Gazës për ditë me radhë ndërsa luftimet e ashpra kanë shpërthyer midis Izraelit dhe sundimtarëve militante të territorit Hamas. Ministria e Shëndetësisë në Gaza tha se 10 gra dhe tetë fëmijë ishin midis 26 personave të vrarë në sulmet ajrore të së dielës, me 50 të tjerë të plagosur në sulm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img