Konflikt i ri në Siri, ushtria siriane dërgon trupa në Veri kundër ofensivës turke

Publikuar tek: bota, më 19:38 13-10-2019 Konflikt i ri në Siri, ushtria siriane dërgon trupa në Veri kundër ofensivës turke Anëtarët e Ushtrisë Kombëtare Siriane, të njohur si Ushtria e Lirë Siriane pranë qytetit kufitar turk Ceylanpinar

Ushtria Siriane ka filluar vendosjen e trupave të saj në frontet kryesore në Sirinë Veriore, për të përballuar ofensivën turke në territorin Sirian.

Këtë lajm e ka bërë me dije Televizioni shtetëror sirian.

Ndër të tjera media shtetërore siriane nuk ka informuar me detaje se ku po lokalizohen trupat e ushtrisë siriane në veri të Sirisë, transmeton newsbomb.al.

Kujtojmë se prej disa ditësh një ofensivë ushtarake turke me ndihmën e forcave të opozitës siriane ka pushtuar territorin kufitar sirian i cili më parë kontrollohej nga milicia kurde.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjiganti mediatik në TELASHE? Infiltrohen dhe përgjohen KRERËT më të LARTË: Zbulohet agjenda politike
Ushtria kurde e gatshme për aleancë me Putin dhe Assad »
Article Logic
Execution time: 0.012099981307983
array(1) { ["section"]=> string(88) "konflikt-i-ri-ne-siri-ushtria-siriane-dergon-trupa-ne-veri-kunder-ofensives-turke-181916" }