Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Konfirmohet në detyrë ish-drejtori i Policisë së Tiranës, Ardian Çipa

spot_img

Lajme të ngjashëm

b2cd96e0c3ebea2318c2f53a1092647a

Ish-drejtori i Policisë së Tiranës, Ardian Çipa është konfirmuar në detyrë. Vendimi për ish-kandidatin e Byrosë Kombëtare të Hetimit është marrë ditën e sotme nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit.

Me një karrierë të gjatë në policinë e Shtetit, Ardian Çipa iu nënshtrua filtrimit në kuadër të vettingut. Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit nuk evidentoi asnjë problem në tre kriteret e vlerësimit, duke e nxjerrë atë të pastër në kriterin e aftësive profesionale, në atë të pastërtisë së figurës dhe pasurisë.

Aktualisht Çipa mban postin e përgjegjësit në Departamentin e Drejtorisë së Formimit të Vazhdueshëm në Akademinë e Sigurisë, ndërsa më herët ka mbajtur pozicionin e drejtorit të Policisë së Tiranës, zv-drejtorit të Policisë së Shtetit, mbrojtjes së dëshmitarëve dhe në disa komisariate të kryeqytetit.

Më shumë

spot_img