Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Konfirmohet në detyrë drejtuesi i Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano.

Vendimi i KPK ishte ankimuar nga Komisioneri Publik, por është lënë në detyrë nga KPA.

Prokurori Çano ushtron funksionin e tij prej më shumë se 20 vitesh në rolin e drejtuesit.

Ai ka drejtuar Prokurorinë e Vlorës në vitet 2000-2008 si dhe atë të Lushnjes në vitet 2008-2015.

Më pas është emëruar drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë.

Më herët kreu i Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano u përball me dyshimet për mungesë burimesh financiare në dy vite, si dhe me një denoncim nga publiku, të cilin e konsideroi të pavërtetë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img