Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Konfirmohen rastet e para të ri-infektimeve në vendin tonë, shtohen dyshimet për mutacionet e Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a4ab351ad1d1755ddcc51c29d44e51f

Rastet e para të ri-infektimit me koronavirus janë konfirmuar në vendin tonë.

Sipas informacioneve për mediat, në fillim të javës ka pasur 2 raste pozitive në Shkodër, të cilët e kishin kaluar Covid-19 rreth 6 muaj më herët. Mësohet se bëhet fjalë për 2 persona të moshës 40 dhe 50 vjeç.

Vijojnë të shtohen dyshimet se në vendin tonë po qarkullojnë mutacione të Covid-19, të cilat përhapen më shpejt. 

Ndërkohë kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një konferencë për mediat, deklaruan se ka dyshime të arsyeshme që mutacionet e koronavirusit mund të kenë mbërritur tashmë në Shqipëri.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img