Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Konferenca mjekësore ‘E-Learning’, Rama: Moment historik në shëndetësi

spot_img

Lajme të ngjashëm

ec1937052231d93ecefe37ab23d0edfa

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në konferencën mjekësore që po mbahet në Tiranë, “E-Learning”.

Në këtë konferencë është prezantuar një produkt italian i konsideruar si ekselent. Ndërsa Rama e ka cilësuar këtë si moment historik.

“Ish kryeministri i Italisë, D’Alema rikthehet përsëri në vendin tonë për të mbështetur promovimine një produkti që është një produkt ekselence. Një kompani ekselence me qendra në Romë, Lugano dhe në Tiranë që është kthyer në një prej pikave të referimit global. I ofron sistemin tonë shëndetësor një platformë sapo ka nisur të shtrihet përtej kufijve të Italisë. Unë dua ta falenderoj kryeministrin italian se së pari ka qenë një reformë e rendësishme e kryer në kohën e qeverisë  së tij për shëndetësinë. Ka një gjë që nuk e tha askush dhe po e them unë, që askush nuk i ikën dot kësaj platfome”, shprehet Rama.  

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img