Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Konferenca e Kryetarëve miraton kalendarin e punimeve për Majin, do të mbahen 4 seanca plenare; pritet shkarkimi i Ilir Metës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar kalendarin e punimeve për muajin Maj. Mësohet se deputetët do të mblidhen 4 herë gjatë këti muaji, ndërsa një prej seancave pritet të jetë për shkarkim e Presidentit Meta.

Sipas kalendarit të punimeve, 4 seancat do të zhvillohet mes 4 – 21 majit 2021; e para do të jetë në 4 maj, 6 maj, 13 maj dhe e fundit në 20 maj.

Ndërkohë, sot socialistët kanë depozituar në Kuvend dhe mocionin për shkarkimin e Presidentit të Republikës.

Njoftimi i Kuvendit:

Konferenca e Kryetarëve miratoi  programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021.

Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve miratoi  programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021.

Konferenca vendosi zhvillimin e seancave plenare në datat 4 maj, 6 maj, 13 maj dhe 20 maj 2021.

Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve u zhvillua me anë të mjetit të komunikimit elektronik (Cisco Ëebex).

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img