Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Konçesionet për Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren, grupi parlamentar demokrat kallëzim penal në Prokurori

spot_img

Lajme të ngjashëm

15c33b4fb49ed0f3f5fe80a8aae8a8b4

Grupi parlamentar demokrat ka përgatitur një kallëzim penal për konçesionet e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren.

Mësohet se deputeti Halit Valteri do të dorëzojë nje kallëzimin penal në Prokurorinë e Tiranës.

Ky kallëzim vjen pasi Kuvendi me shumicë votash rrëzoi dekretet e presidentit Ilir Meta për konçesionet.

Kujtojmë se në seancën parlamentare të së enjtes, Valteri apeloi Prokurorinë që të nisë hetimet për për ligjin për koncesionet e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat, të cilat i quan të paligjshme.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img