Hapësire reklamuese

Kulture & Art

Sajmir Pirgu, koncert në Londër

Shkruar nga Newsbomb

Tenori shqiptar Sajmir Pirgu, do të mbajë një koncert të dytë në Londër pas atij të mbajtur në vitin 2004.

Tenori tashmë me famë botërore, thotë se ka si qëllim të afrojë edhe më shumë publikun e tij rreth artit që ai përfaqëson.

 

Pirgu, në këtë recital do të sjellë repertor  të ndryshëm operistik por edhe kamertal.

Koncerti do të mbahet në dhjetor të këtij viti dhe pritet që publiku londinez ta presë me kërshëri .

 

Tenori shqiptar dikur  vinte si debutant thuajse i panjohur, ndërsa sot ka rrëmbyer zemrat e gjithë botës falë përkushtimit , talentit, punës së palodhur dhe përvojës së tij të gjatë.

Pirgu, do të mbajë një sërë koncertesh edhe në Vjenë, Berlin dhe Paris.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese