Hapësire reklamuese

Bota

Koncert në kohë pandemie, grupi muzikor dhe fansat detyrohen të futen në TOPA GJIGANDË PLASTIKË

Shkruar nga Newsbomb

Grupi muzikor “Flaming Lips” nga Oklahoma ka sjellë risi në mbajtjen e koncerte duke zbatuar rregullat anti-covid.

Gjatë zhvillimit të koncertit, ata e kanë futur veten dhe fansat e tyre brenda disa topave gjigand plastik.

 Në momentin që njoftimi u bë publik nga grupi muzikor, të gjithë fansat e tyre menduan se kjo ishte thjesht një shaka e madhe.

 Vokalisti I “Flaming Lips” u shpreh se kjo eksperiencë e re dhe unike mund të bëhet shembull për të gjithë grupet e tjera muzikore në këto kohë të vështira për artistët për të mos lejimit të koncerteve prej pandemisë botërore.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese