Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Kompozitori i njohur i prekur me Covid, i ati i DJ shqiptar në gjendje të rëndë në QSUT

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompozitori i njohur Flamur Shehu ndodhet në gjendje të rëndë në QSUT, pasi është infektuar me Covid-19. Mësohet se gjendja e 71-vjeçarit është përkeqësuar, ndërsa vijon prej ditësh i shtruar në spital, ku po trajtohet kundër koronavirusit, nën kujdesin e bluzave të bardha. 

Shehu është autor i më se 500 këngëve dhe babai i DJ të njohur, Sardi, i cili tashmë ndodhet në terapi intensive.

Ai ka fituar disa çmime në festivale, si dhe mban titullin “Mjeshtër i Madh” për kontributin e tij të shquar në fushën e muzikës, këngës së lehtë shqiptare dhe studimin e folklorit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img