Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Kompania zvicerane nxjerr biletat në shitje, ja kur fillojnë fluturimet nga Zyrihu te Aeroporti i Kukësit (Çmimet)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aeroporti i ri i Kukësit ka filluar të mobilizohet dhe ka nisur nga puna, teksa fluturimet e para do të nisin nga 9 korriku.

Kjo gjë është konfirmuar nga kompania e fluturimeve zvicerane “Helvetic Airways”, e cila ka nxjerrë në shitje biletat, nga Aeroporti i Zyrihut, për në atë të Kukësit, e njohur ndryshe si “Zayed-Flatrat e Veriut”.

Ndërsa fluturimet e para nga aeroporti i Kukësit drejt Zyrihut do të fillojnë më datë 14 korrik.

Kujtojmë që Aeroporti “Zayed” u inaugurua pak ditë para mbylljes zyrtare të fushatës së 25 prillit. Kryeministri Edi Rama u bashkua në avion së bashku me emigrantët që vinin nga Anglia.

b43f0b25 c36b 499b 8fb7 a566a12cfb28

Më shumë

spot_img
spot_img