Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

Kompania sllovake CETIS i dërgon letër KQZ-së: Nuk mund t’i përfundojmë fletët e votimit për 10 ditë, është e pamundur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompania sllovake CETIS, e cila është kontraktuar për fletën e votimit i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Në letrën e tyre ata kanë lajmëruar se nuk mund që ta bëjnë përgatitjen e dizajnit për 10 ditë, pasi sipas tyre është mision i pamundur.

Ata sqarojnë se kanë hasur në disa vështirësi teknike dhe përmasat e fletës së votimit, e bëjnë të pamundur votimin për 20 ditë.

“Të gjithë faktet që ne ju sjellim përmes kësaj letre tregojnë se fatkeqësisht suksesi dhe siguria në printim dhe dërgim të fletëve të votimit në harkun kohor të 10 ditëve, në periudhën 12-22 prill do të jetë një mision i pamundur”,- thuhet mes të tjerave në letrën e tyre.

Kujtojmë se akoma nuk është përcaktuar 100% dizajni i fletës së votimit, pasi partitë politike kanë ankimuar vendimin në Kolegjin Zgjedhor.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img