Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Kompania padit në SPAK Agjencinë e Prokurimeve Publike, e akuzon për vendime klienteliste me aeroportin e Vlorës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot ishte dita e fundit e dorëzimit të ofertave për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, por një nga kompanitë ka vendosur që procedurën e zhvilluar ta çojë në SPAK.

Kompania AL-DE Corporation Ltd ka paditur Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe Agjencinë e Prokurimeve Publike, thuhet në dosjen e siguruar nga Ora Neës.

Kjo kompani pretendon se Komisioni i Prokurimit Publik ka favorizuar një kompani tjetër, pasi gjatë shqyrtimit të ankesës ka mbajtur dy qëndrime në lidhje me respektimin e afateve ligjore.

Një tjetër pretendim i ngritur është fakti se për këtë procedurë kërkesa për sqarim është bërë nga një kompani një vit pas hapjes së procedurës dhe jo 5 ditë para afatit të dorëzimit të ofertave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img