Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Kompania ndërkombëtare P3 Communications: Vodafone Albania, rrjeti me performancën më absolute në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sipas testimeve më të fundit të P3, Vodafone Albania arriti rezultatet më të larta të shënuaran donjëherëpërsa i përket:

  • Performanca më e lartë e shkarkimit dhe ngarkimit (upload dhe download)
  • Cilësi e pakrahasueshme e transmetimit video
  • Cilësi absolute e telefonatës

Ky vlerësim vjen si rezultat i investimeve të vazhdueshme në infrastrukturën e rrjetit dhe angazhimit maksimal të kompanisë për të garantuar cilësinë dhe shërbimet më të mira në treg për klientët. Vetem pak kohë më parë, kompania ndërkombëtare e research-it Ovum, pas testimeve të kryera në tregun tonë, shpalli Vodafone Albania  lider në treg për sa i përket numrit të destinacioneve ku ofron eksperiencën 4G në roaming. Sot, Vodafone Albania  arrin pikët më të larta tëregjistruara ndonjëherëedhe në testimet P3 në tregun tonë.

Drejtori I Përgjithshëmi Vodafone Albania Dietlof Mare u shpreh:

“Kemi ndërtuar rrjetin më të fuqishëm në vend, me qëllimin e vetëm për t’iu përgjigjur kërkesave në rritje të klientëve për komunikim. Rezultatet e testimeve nga P3 Communications na bëjnë krenar për punën tonë deri më sot dhe na sfidojnë të punojmë fort për të qenë gjithnjë MË TË MIRËT me rrjetin me të besueshëm, më të shpejtë, më të sigurt dhe për ti garantuar klientëve tanë një eksperiencë ekselente nën rrjetin Vodafone “

Vodafone Albania ka qenë dhe do të jetë gjithmonë forca lëvizëse për zhvillimin e industrisë së komunikimeve elektronike në Shqipëri.  Ne vitin e 16 në tregun shqiptar, kompania Vodafone ka qenë pararojë e zhvillimeve më të fundit teknologjike në vend dhe për këtë arsye, mbi 56% e përdoruesve të telefonisë celulare i kanë besuar nevojat e tyre për komunikim kompanisë Vodafone Albania

Për më shumë informacion rreth Vodafone Albania vizitoni www.vodafone.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img