Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Kompania më e madhe ajrore gjermane investon në Shqipëri, Rama: Mbi 200 vajza e djem të punësuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2e0487c9f51517a2a5630db8ea162a7a

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme zyrat e kompanisë gjermane Lufthansa në Tiranë, një investim i madh i gjigantit të fluturimeve gjermane në vendin tonë.

Lufthansa Industry Solutions ka punësuar mbi 200 djem dhe vajza profesionistë në informatikë, tha ndër të tjera kryeministri Edi Rama.

“Numrat e të punësuarve këtu janë vërtet mbresëlënës, dhe është vërtet stimuluese të dëgjosh se kjo është vetëm faza e parë. Për shkak të koronës jeni detyruar të mbani pezull kalimin në katin sipër, ku do ta dyfishoni numrin e punonjësve. Edhe në këtë kat mund të ndjesh atë që ndjen kur hyn në kompanitë prestigjoze gjermane”, u shpreh Rama. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img