Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Kompania e kriptomonedhave i dërgon gabimisht 10 milionë në vend të 10 euro, gruaja blen shtëpinë e ëndrrave dhe “mbush” me para shoqërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Duhet të kompensohej me 10 euro por kompania e kriptomonedhave i dërgoi gabimisht 10 milionë paund, kjo është historia e pazakontë e një gruaje në Australi por ëndrra zgjati vetëm 7 muaj.

Kompania e njohur Crypto.com zbuloi gabimin e bërë dhe kërkoi kthimin e parave. Megjithatë gruaja pati kohë të shpenzonte një pjesë të mirë të parave, Ajo bleu fillimisht një vilë për familjen e saj, ndërsa një pjesë të mirë të parave ia shpërndau miqve dhe të afërmve.

Tashmë kompania ka nisur betejën ligjore për të marrë pas paratë.

Kompania Crypto.com e vuri re gabimin pas 7 muajsh gjatë një auditimi rutinë dhe filloi procedurat ligjore kundër gruas duke kërkuar të rimbursonte çdo qindarkë.

Beteja ligjore e kompanisë kundër zonjës filloi në shkurt. Aktualisht kompania ka arritur të ngrijë llogaritë e gruas dhe motrës së saj si dhe t’i shesë shtëpinë. Gjykatësi i Gjykatës së Lartë në Viktoria, James Elliott, ka urdhëruar tani që prona të shitet dhe të rimbursohen paratë, duke përfshirë dhjetë përqind interesin dhe tarifat ligjore.

Më shumë
spot_img
spot_img