Tirana
overcast clouds
12 ° C
12 °
12 °
87 %
3.6kmh
90 %
Pre
12 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
20 °
E premte, 23 Prill, 2021
spot_img

Komiteti Teknik: Nuk ka ndryshim të masave anti-Covid (Çfarë duhet të dini për orarin e lëvizjes dhe mësimin në gjimnaze dhe universitete)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një konferencë për mediat, duke deklaruar se edhe pasi ka rënie të pozitivitetit të infeksionit, nuk do të ketë lehtësim masash, dhe do të mbeten në fuqi masat e vjetra.

Nuk do të ketë qarkullim pas orës 20:00, veç atyre që kanë nevoja urgjente dhe profesioneve që e kanë të nevojshme punën pas këtij orari. Mira Rakacolli tha se baret dhe restorantet do të punojnë deri në orën 20:00, pastaj do të vazhdojë shërbimi “delivery”.

Mësimi do të mbetet online në universitete, përveç maturantëve dhe klasave fillore. Vazhdon të mbetet në fuqi urdhri për të mos u grumbulluar më shumë se 10 veta. Këto masa do të mbeten në fuqi për dy javë, deri në një rishikim të dytë.

“Jemi të shqetësuar sepse disa subjekte politike po zhvillojnë mbledhje tej normave dhe rregullave të vendosura nga autoritetet. Ekspertët i bëjnë apel lidervë të partive që t’i bëjnë takimet me elektorat në përputhje me rregullat e vendosura”.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img