Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Komiteti mori vendimin për vazhdimin e vaksinimit me AstraZeneca, flet anëtarja: Nuk ka asnjë provë që të sjell probleme, për vaksinat ruse dhe kineze jemi…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

da4c5fcccaa31a16ec60e87a2c1dbca9

Ditën e djeshme Komiteti i Imunizimit dhe VAksinimit mori vendimin për të vazhduar vaksinimin me vaksinën e Astra Zeneca-s, pasi nuk është vërtetuar se kjo vaksinë shkakton mkpiksje gjaku dhe humbje jete.

Anëtarja e Komitetit të Imunizimit dhe Vaksinimit Aida Bushati tha për Abc Neës se e konsideron politik pezullimin e procesit në disa shtete.

“Asnjë vërtetim nuk ka dalë që ka pasur shkak pasojë. Më shumë vendimet kanë qenë politike se nga grupet e ekspertëve”, shprehet Bushati.

Për sa i përket vaskinave të tjera, Bushati tha se po bëhen përpjeke për të siguruar vaksinat ruse dhe kineze.

“Jemi pro për përdorimin e vaksinës ruse apo kineze. Megjithatë jemi në tentative kontraktuale. Jemi të hapur për t’i përdorur pse duhet të themi jo”, thotë ajo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img