Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Komiteti i Ekspertëve të Turqisë vjen në Shqipëri, Rama: Do bëhet vlerësimi i situatës

spot_img

Lajme të ngjashëm

9f4f58b9546bb06d38d71a427da9cb74

Një delegacion i Komitetit të Ekspertëve turq për pandeminë e koronavirusit ka mbërritur në vendin tonë.

Delegacioni turk është takuar me ekspertët e Komitetit shqiptar, “për të shkëmbyer eksperienca dhe nxjerrë konkluzione”, siç u shpreh kryeministri Edi Rama, i cili është duke zhvilluar një takim “online” me të dyja grupet.

Rama tha se Komiteti i Ekspertëve turq dhe ai shqiptar do të bëjnë edhe një vlerësim të situatës së pandemisë në vendin tonë.

“Janë këtu për të shlkëmbyer eksperienca, për të bërë një vlerësim të situatës, dhe sigurisht për të nxjerrë konkluzione të vlefshme për rrugën e bashkëpunimit të mëtejshëm. Pandemia është një luftë që asnjë vend s’mund ta luftojë i vetëm”, u shpreh Rama.

Takimi “live”: 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img