Tirana
clear sky
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
67 %
1.6kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Komiteti i Ekspertëve merr vendimin: Ja deri kur do të ndalohen grumbullimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndalimi i grumbullimeve në vendet e mbyllura dhe të hapura do të shtyhet deri më datë 8 prill.

Qeveria ka vendosur që ky vendim do të shtyhet për këtë datë, deri në një vendim të dytë.

Në rregullat e vendosura nga qeveria për frenimin e pandemisë, afati për këtë kufizim ishte 25 marsi, por tashmë është zëvendësuar me togfjalëshin “deri në datën 8.4.2021”.

Kujtojmë se ditën e djeshme Komiteti Teknik i Ekspertëve lajmëroi se në vend do të vijojnë të mbeten në fuqi deri në një afat të pacaktuar të njëjtat masa anti-covid, përveç maturantëve, të cilët u rikthyen nëpër klasa.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img