Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Komisonerët lodhen, ndalon procesi i numërimit të votave në disa qytete

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisionerët duket se pas një pune të gjatë në numërimin e votave janë lodhur dhe kanë kërkuar pushim.

Bëhet me dije se është ndaluar procesi i numërimit në KZAZ nr.32 në Tiranë, që ndodhet tek shkolla “Hasan Tahsim” te Pazari i Ri.

Gjithashtu ka ndaluar procesi i numërimit të votave në 6 bashki në Gjirokastër, pasi komisionerët janë lodhur dhe kanë kërkuar një pushim. Atje nga 207 kuti janë hapur 84 kuti votimi në rang qarku.

Procesi pritet të rifillojë në orën 10:00. Po ashtu procesi ka ndalur në Lezhë dhe Kuçovë.

Sipas përditësimit të fundit në rang vendi janë numëruar 1330 kuti nga 5199. Me votat e numëruara deri më tani në avantazh është PS me 49.9% dhe PD me 38.41% ndërsa LSI me 7.11%.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img