Komisioni për raportin e Dick Marty, Meta nga Vlora: Nuk i shërben Shqipërisë e as Kosovës, aktakuzat ndaj UÇK, të motivuara nga Serbia

Publikuar tek: politike, më 14:13 28-11-2020 Komisioni për raportin e Dick Marty, Meta nga Vlora: Nuk i shërben Shqipërisë e as Kosovës, aktakuzat ndaj UÇK, të motivuara nga Serbia

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka qenë në qytetin e Vlorës për ceremoninë e ngritjes së flamurit.

Në një prononcim për median Meta foli edhe për Komisionin e Posaçëm Parlamentar i ngritur në Kuvendin e Shqipërisë për të mbledhur fakte rreth raportit të Dick Marty-t në lidhje me krimet e luftën e UÇK-së.

“Komisioni për Dick Marty nuk i shërben Shqipërisë dhe as Kosovës. Aktakuzat ndaj UÇK-së, janë të motivuara nga Serbia”, tha Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta në Vlorë për Ditën e Flamurit: Sot gjithë kombi kujton babanë e Pavarësisë Ismail Qemalin dhe figurën emblematike Isa Boletini
»
Article Logic
Execution time: 0.01298999786377
array(1) { ["section"]=> string(138) "komisioni-per-raportin-e-dick-marty-meta-nga-vlora-nuk-i-sherben-shqiperise-e-as-kosoves-aktakuzat-ndaj-uck-te-motivuara-nga-serbia-229441" }