Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Komisioni i Rithemelimit nis mbledhjen në selinë e PD, i pranishëm edhe ish-kryeministri Berisha

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Rithemelimit ka nisur mbledhjen pak më parë në selinë blu. Mësohet se i pranishëm do të jetë në këtë mbledhje do të jetë edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Kjo është hera e dytë për Komisionin e Rithemelimit që mblidhet në selinë e PD, ku më parë ishte dhe ish-kryeministri Berisha, i cili u takua me kryetarin e komanduar të PD, Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhin.

Në deklaratat e dhënë, Alibeaj tha qartë se një person i shpallur “non grata” nuk mund të përfaqësojë demokratët. Kujtojmë që lëvizjet e shumta në PD sot vijnë pasi Gjykata e Tiranës ka njohur statutin e 11 Dhjetorit të Kuvendit të Sali Berishës.


Më shumë