Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Komisioni i Pavarur i Monitorimit raport Kuvendit: Arta Marku shkeli procedurat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Pavarur i Monitorimit  i ka dërguar një raport Kuvendit.

Në raport ka pasur edhe kritika për kryeprokuroren  Arta Marku, duke shkelur rekomandimet e Komisionit.

Sipas raportit,Marku ka shkelur procedurat për zgjedhjen e Vate Stakës si pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Në dokument shkruhet se Marku ngriti komisionin e votimit, para mbledhjes së prokurorëve dhe miratoi komisionin e votimit, 2 ditë para mbledhjes së prokurorëve. 

Ndër të tjera, theksohet se Komisioni i Votimit duhej ngritur në një ditë me mbledhjen e prokurorëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img