Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Komisioni i parë hetimor në Parlamentin e ri, e drejton Enkelejd Alibeaj, socialistë e demokratë konsultojnë planin e hetimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, i kërkuar nga Partia Demokratike, është mbledhur pasditen e kësaj të hëne. Ai drejtohet nga demokrati Enkelejd Alibeaj dhe ky është i pari Komision hetimor në Parlamentin e ri.

Socialistët kërkojnë që rregullorja, një nga pikat e rendit të ditës, të tërhiqet pasi ajo ka disa mangësi. Zyrtarisht Komisioni është ngritur dhe anëtarët e tij janë prezantuar nga kryetari Alibeaj, i cili është dhe personi përgjegjës për hartimin e planit të hetimit.

Rendi i Ditës:

 • Deklarimi i konstituimit të Komisionit Hetimor dhe prezantimi i anëtarëve të tij.
 • Deklarimi i qëllimit të ngritjes së Komisionit.
 • Përcaktimi i detyrave të Komisionit.
 • Shqyrtimi dhe miratimi i Rregullores së brendshme të funksionimit të Komisionit Hetimor.
 • Zgjedhja e Sekretarit të Komisionit.
 • Vlerësimi i të dhënave paraprake, që përbëjnë plan paraprak hetimi dhe deklarimi i hapjes së hetimit.
 • Përcaktimi i mbledhjes së ardhshme të Komisionit.

Komisioni përbëhet nga 15 anëtarë, të cilët janë:

 1. Enkelejd Alibeaj            Kryetar                          
 2. Toni Gogu            Zëvendëskryetar          
 3. Klotilda Bushka             anëtare                                    
 4. Blerina Gjylameti       anëtare                                   
 5. Aurora Mara                 anëtare                                   
 6. Klevis Xhoxhi                anëtar                                             
 7. Nasip Naço                   anëtar                                              
 8. Petro Koçi                     anëtar                                             
 9. Bardhyl Kollçaku        anëtar                                             
 10. Gazmend Bardh          anëtar                                     
 11. Oerd Bylykbashi          anëtar                                             
 12. Ferdinand Xhaferraj           anëtar                                     
 13. Ervin Salianji                       anëtar                                      
 14. Kreshnik Çollaku                 anëtar                                              
 15. Petrit Vasili                        anëtar 

Më shumë
spot_img
spot_img